Let's Speak English


İngilizce Öğreniminde BİR İLK!

English with Films(KİTAP + DVD Film)

Editör - Çevirmen: B. Orhan Doğan

Yayınevi:Bora Yayıncılık
Yayın Tarihi: 2019 (7. basım)
İlk basım tarihi: 2008
Dil: İngilizce, Türkçe
Sayfa Sayısı: 180
Boyut: 14,5 x 21 cm
Kâğıt Türü: 1. Hamur, 80 gr.
Cilt: Karton Kapak, Amerikan Cilt

ISBN: 9786056809941

Perakende Satış Fiyatı: 24,90 TL

The Grass is Greener (Çimen Daha Yeşil) adlı filmin DVD’si ile birlikte. Renkli - İngilizce - 102 dakika - Romantik Komedi.
Oynayanlar :  Cary Grant,  Deborah Kerr,  Robert Mitchum

FİLMİ İZLEYİN + KİTABINIZA BAKIN = İNGİLİZCENİZİ İLERLETİN

Komediden maceraya, dramdan belgesele kadar çeşitli türlerden seçilmiş olan özgün filmlerin ve TV dizilerinin yer aldığı  ENGLISH WITH FILMS dizisi:

VERİLEN DVD FİLMLER İLE, HOŞÇA ZAMAN GEÇİREREK, İZLEME, DİNLEME, ANLAMA VE KONUŞMA YETERLİĞİNİN HIZLA  GELİŞMESİNİ,

GÜNLÜK YAŞAMDA KARŞILAŞILAN FARKLI TÜRLERDEKİ İNGİLİZCE FİLM VE TV PROGRAMLARINDA GEÇEN HER TÜMCE VE SÖZCÜĞÜN TAM OLARAK ANLAŞILMASINI SAĞLAMAYI hedeflemektedir.

Bu hedeflere yönelik olarak, filmlerin
İngilizce metinleri ve bire bir yapılmış olan eksiksiz Türkçe çevirileri, karşılıklı sayfalarda sunulmuştur. Her Türkçe sayfada,  o bölümdeki önemli İngilizce sözcüklerin ve deyimlerin Türkçe karşılıkları, alfabetik sırayla, okunuşları ile birlikte verilmiştir.


Sunulan her filmin, sağlayacağı katkı açısından ayrı bir özelliği bulunmaktadır. Bu kitapta ve DVD'de verilen THE GRASS IS GREENER adlı film, içerdiği binlerce tümce ve sözcüğün yanı sıra, İngiliz ve Amerikan İngilizceleri arasındaki çeşitli farkları çok iyi vurgulaması ile önemli bir katkı sağlayacaktır.


Filmin Özeti:

Amerikalı milyoner Charles Delacro (Robert Mitchum), görkemli konaklarını, genel turlara açan bir İngiliz aristokrat çift olan Victor (Cary Grant) ve Hilary’nin (Deborah Kerr) özel konutlarına uğradığı zaman, yanında bir sorun kasırgası getirir. Hilary’nin kendi ağırbaşlı yaşamından olan hoşnutsuzluğu ve Anglo-Amerikan (İngiltere ve A.B.D.’ni birlikte ilgilendiren) farklılıklar hakkında Charles ile yaptığı sözlü tartışma, ikisi arasında, Hilary’nin eşi Victor tarafından kolayca fark edilen romantik bir ilişkiyi tetikler.

ENGLISH WITH FILMS dizisinin, yayınlanmış olan diğer (DVD Film ekli) kitapları:

THE GUN and THE PULPIT                                 SİLAH  VE  KÜRSÜ  (Komedi - Western)                        

BONANZA - ESCAPE TO PONDEROSA            BONANZA - PONDEROSA’YA KAÇIŞ  (TV Dizisi)


THE GRASS IS GREENER