Let's Speak English


BORA YAYINCILIK & B. ORHAN DOĞAN


Türkiye’de Yabancı dil öğreniminde ilklerin ve kalitenin adresi olan BORA YAYINCILIK, İngilizce başta olmak üzere, dil öğrenimine ilişkin kitaplar, öğrenim setleri ve çeşitli görsel-işitsel ürünler hazırlayan ve yayınlayan bir yayınevidir. Sahibi, kurucusu, editörü ve yayınevine ait ürünlerin çoğunun yazarı ya da çevirmeni B. Orhan Doğan'dır.

Boğaziçi Üniversitesi mezunu olan ve M.E.B.'na bağlı çeşitli okullarda İngilizce öğretmenliği yapan B. Orhan Doğan (bazı internet sitelerinde ‘Bekir Orhan Doğan’ olarak da geçmektedir) yaklaşık 25 yıldır yabancı dil öğrenimine ilişkin yayınlar hazırlamaktadır.

Birçoğu, kendi alanında ilk olan 'yabancı dil öğreten' kitap, öğrenim seti, sözlük ve dergi gibi ürüne imza atan B. Orhan Doğan'ın bugüne kadar çeşitli yayınevleri tarafından yayınlanmış 50'yi aşkın eseri bulunmaktadır. 

Türkiye’de kendi alanında ilk olan ve/veya kalitesi ile öne çıkan ve okuyucularının ilgisi ve beğenisi ile karşılanan ürünlerden bazıları şunlardır:

Rusça - Kasetli Öğrenim Seti: Türkiye’deki ilk seslendirilmiş Rusça Öğrenim Setidir. İlk baskısı 1996 yılında yapılmıştır.

Modern Turkish (Kitap + Ses CD’si): Yurt içinde ve yurt dışında satışı yapılan, İngilizce açıklamalı, ilk seslendirilmiş Türkçe Öğrenim kitabıdır. İlk baskısı 1996 yılında yapılmıştır.

Fast & Easy Engish - A Complete Course for Beginners - Kasetli Öğrenim Seti: Türkiye’de, kitapçılarda satışa sunulan (satışı aktif pazarlama şeklinde yapılmayan) ilk pratik İngilizce Öğrenim Setidir. İlk basımı 1997 yılında yapılmıştır.

80 Derste / 80 Günde İngilizce (Kitapçılarda, CD’li / Kutulu Öğrenim Seti ve Tek Kitap olmak üzere iki ayrı biçimde bulunur): İlk basımı 2001 yılında yapılan ve zaman içinde yabancı dil öğreniminde bir klasik haline dönüşen bu eserin Mart 2018’de 18. basımı yapılmıştır. 80 Derste / 80 Günde İngilizce, akıcı ve sürükleyici içeriği ile, İngilizceyi başlangıçtan ileri düzeye kadar sevdirerek öğreten eşsiz bir eserdir.

MY ENGLISH dergisi: Güncel haberlerden ve konulardan oluşan, (bir ses CD’si ile birlikte sunulan), Türkiye’deki, İngilizce öğretimine yönelik olarak hazırlanan ilk İngilizce-Türkçe dergidir. Üç ayda bir olmak üzere, 2002-2004 yılları arasında toplam yedi sayı yayınlanmıştır.

English with Films (Filmlerle İngilizce) serisi (Kitap + DVD Film): Yabancı dil öğreniminde bir ilk olan bu seri, DVD’den filmi, kitaptan ise film senaryosunu izleyerek binlerce yeni sözcük ve tümce kalıbı öğrenebilme olanağı sunmaktadır. İlk baskısı 2008 yılında yapılan, komediden maceraya, dramdan belgesele kadar çeşitli türlerden seçilmiş olan filmlerin ve TV programlarının yer aldığı bu serinin kitaplarında film senaryoları, bu senaryoların Türkçe çevirileri ve konuşmalarda geçen önemli sözcüklerin listesi bulunmaktadır.

Complete English Grammar: 19,5 x 27,5 cm. boyutunda 840 sayfadan oluşan bu dev eserde, İngilizce dilbilgisinin tüm ayrıntıları, eksiksiz biçimde, çok sayıda örnek eşliğinde ve Türkçe açıklamalı olarak verilmektedir.

A'dan Z'ye TAM KAPSAMLI İNGİLİZCE ÖĞRENİM SETİ: Öğrenim Kursu, Konuşma Kılavuzu ve Sözlük gibi 3 temel İngilizce öğrenim kaynağını tek kitapta, bir ses CD’si eşliğinde sunan ilk ve tek eserdir.

Let’s Speak English (Özel Basım): Her alandan seçilen ilginç konuları, öyküleri ve diyalogları karşılıklı sayfalarda İngilizce ve Türkçe olarak veren, çok geniş kapsamlı ve çok zengin içerikli, binlerce yeni İngilizce sözcük ve tümce kalıbı öğrenme olanağı sağlayabilecek eşsiz bir eserdir. Bir ses DVD’si ile birlikte sunulmaktadır.

A  to  Z  ENGLISH GRAMMAR (A'dan Z'ye  İNGİLİZCE DİLBİLGİSİ):
Her düzeyde ingilizce öğrenen, öğreten ve sınavlara hazırlananlar için temel bir kaynak olan, Zamanlar'dan (Tenses), Yardımcı Fiiller'e (Auxiliary Verbs),   Deyimsel Fiiller'den (Phrasal Verbs), İlgeçler'e (Prepositions) 700'DEN FAZLA KONU BAŞLIĞI altında, İNGİLİZCE’nin TÜM DİLBİLGİSİ KURALLARInı kapsayan ve çok zengin içerik ve pratikliği bir arada sunan benzersiz bir eserdir. Bir alıştırma CD’si ile birlikte verilen kitabın basımı, siyah ve
koyu kırmızı olmak üzere, iki renkli olarak yapılmaktadır.

The Little Prince - Küçük Prens (İngilizce - Türkçe):
Çevirisi B. Orhan Doğan tarafından yapılan, ünlü yazar Antoine de Saint-Exupéry’nin bu dev eserinin ilk İngilizce-Türkçe basımıdır. İngilizce ve Türkçe bölümler karşılıklı sayfalarda verilmekte; kitabın sonunda ise, Antoine de Saint-Exupéry’nin orijinal çizimleri tam renkli olarak sunulmaktadır.

10 Derste / 10 Haftada Hızlı Kolay İngilizce Öğrenim Seti:
“İngilizce öğrenmek ve İngilizcemi geliştirmek istiyorum, ancak zamanım yetersiz,” diyen ve “Çok kapsamlı bir öğrenim seti alıp da, tümünü çalışamazsam, gereksiz masraf yapmış olur muyum?” diye düşünen okuyucular için hazırlanan, İngilizcedeki tüm temel ve önemli dilbilgisi konularını eksiksiz biçimde sunan bu eser, olabilecek en kısa sürede, mümkün olan en verimli ve en kapsamlı öğrenimi sağlamaktadır.
Günde en fazla 30 dakikalık bir çalışmayla, her derse bir hafta zaman ayırarak, en çok 10 haftada, hedeflenen bilginin tümünü öğretecek biçimde tasarlanan kitaba, derslerde geçen tüm konuşmaları ve okuma parçalarını içeren SES KAYITLARI eşlik etmektedir. İngiliz ve Türk dil uzmanları tarafından gerçekleştirilen ses kayıtlarını
www.borayayincilik.com sitesinden dinleyebilir ya da indirebilirsiniz.

B. Orhan Doğan tarafından hazırlanan ve çeşitli yayınevleri tarafından basımı yapılan diğer eserlerin bazıları şunlardır:

A'dan Z'ye Tam Kapsamlı Rusça Konuşma Kılavuzu, Dilbilgisi, Sözlük (Net Turistik Yayınlar)
İngilizce Kelime ve Günlük Konuşma Kartları (Net Turistik Yayınlar)
Rusça Kelime ve Günlük Konuşma Kartları (Net Turistik Yayınlar)
Korece Kelime ve Günlük Konuşma Kartları (Net Turistik Yayınlar)
Almanca Kelime ve Günlük Konuşma Kartları (Net Turistik Yayınlar)
Turkish Word & Phrase Cards (Net Turistik Yayınlar)
4. Sınıf Resimli İngilizce Dil kartları (Net Turistik Yayınlar)
Turkish Phrase Book & Dictionary (Net Turistik Yayınlar)
İngilizce Konuşma Kılavuzu - Dilbilgisi – Sözlük Cep Kitabı (Net Turistik Yayınlar)
Rusça Konuşma Kılavuzu - Dilbilgisi – Sözlük Cep Kitabı (Net Turistik Yayınlar)
İngilizce Konuşma Kılavuzu ve Sözlük (Net Turistik Yayınlar)
My First Word Flashcards - İlk 50 Sözcük (Net Turistik Yayınlar)
My First Word Flashcards - İkinci 50 Sözcük (Net Turistik Yayınlar)
My First Word Flashcards - Üçüncü 50 Sözcük (Net Turistik Yayınlar)
My First Word Flashcards - Dördüncü 50 Sözcük (Net Turistik Yayınlar)
Starting Turkish (Milet Publishing)
Turkish Phrase book – Grammar – Dictionary (Milet Publishing)
English Phrase book – Grammar – Dictionary (Milet Publishing)
Hızlı - Kolay İngilizce Konuşma Kılavuzu & Sözlük (Bora Yayıncılık)
İnternet Destekli Süper Hızlı İngilizce Öğrenim Kursu ve Konuşma Kılavuzu (Bora Yayıncılık)
Resimli İngilizce Kelime Kartları (Bora Yayıncılık)
Teach Yourself English Öğrenim Seti
İtalyanca Konuşma Kılavuzu, Dilbilgisi, Sözlük
Almanca Konuşma Kılavuzu, Dilbilgisi, Sözlük
Arapça Konuşma Kılavuzu Dilbilgisi & Sözlük
Pratik Rusça Konuşma Kılavuzu
Rusça 1-2 / Audio CD'li Öğrenim Seti
Living English Dictionary – Diamond (Kılavuz Yayınları)
Living English Dictionary – Gold (Kılavuz Yayınları)
Living English Dictionary – Blue (Kılavuz Yayınları)
Living English Dictionary – Green (Kılavuz Yayınları)
Living English Dictionary – Orange (Kılavuz Yayınları)
Living English Dictionary – Silver (Kılavuz Yayınları)
Pratik İngilizce Sözcük Kartları
Pratik Almanca Sözcük Kartları
Pratik İspanyolca Sözcük Kartları
Pratik Arapça Sözcük Kartları
Pratik İtalyanca Sözcük Kartları
Pratik Fransızca Sözcük Kartları
Pratik Rusça Sözcük Kartları