Let's Speak English


Yazar: ​Antoine de Saint-Exupéry​


Çevirmenler: B. Orhan Doğan - Brenda Milford

Yayınevi:Bora Yayıncılık

Yayın Tarihi: Şubat 2017

Baskı: 1

Dil: İngilizce, Türkçe

Sayfa Sayısı: 192

Boyut: 13,7 x 21 cm

Kâğıt Türü: 1. Hamur, 80 gr.

Cilt: Karton Kapak, Amerikan Cilt


ISBN: 9786058302501


Perakende Satış Fiyatı: 15,65 TL

The Little Prince

Küçük Prens

“Ve işte benim sırrım. Bu çok basit: İnsan ancak yüreğiyle tam olarak görebilir. Asıl görülmesi gerekenleri gözler göremez.” (Tilki)

“Geceleri gökyüzüne baktığında, o yıldızlardan biri üzerinde yaşıyor olacağım için, onlardan biri üzerinde gülüyor olacağım için, sana sanki tüm yıldızlar gülüyormuş gibi gelecek.” (Küçük Prens)

  Küçük Prens, Fransız yazar, şair ve havacı Antoine de Saint-Exupéry tarafından yazılmış ve resimlendirilmiş bir öyküdür. İlk olarak 1943 yılında basılan kitap, o zamandan bu yana 250’den fazla dile çevrilmiştir ve günümüze dek en çok okunan kitaplardan biri olmuştur.
  Küçük Prens, çizimleri ve imgesel masalsı yapısıyla, çocuklara; yaşam ve insan doğasına ilişkin birbirinden farklı gözlemleriyle de, (bir zamanlar çocuk olan) yetişkinlere yönelik bir öyküdür.Öykü, yaşamda neyin gerçekten önemli olduğuna ilişkin gizemi ortaya çıkarmaya çalışmakta ve bizleri, bir masaldan gerçeğin derin sırlarına kadar uzanan pek çok saklı anlamı çözerek okumaya teşvik etmektedir.


.....................................................................................................................


“And now here is my secret. It's very simple: One sees clearly only with the heart. The most important things are invisible to the eye.” (The Fox)

“When you look up at the sky at night, since I'll be living on one of them, since I'll be laughing on one of them, to you it will sound as if all the stars are laughing.” (The Little Prince)

  The Little Prince is a story written and illustrated by French writer, poet, and pioneering aviator Antoine de Saint-Exupéry. First published in 1943, the book has since been translated into more than 250 languages and has become one of the best-selling books to date.
  The Little Prince is both for children due to its illustrations and imaginative fairy-tale quality and for adults (since they were children first) due to its several observations about life and human nature. The story tries to find out the secret to what is really important in life and urges us to read at many different levels of meaning, from fairy tale to deeper secrets of reality.